Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA"

66 ROCZNICA „CZERWCA 56” 28 CZERWCA 2022 r. POZNAŃ

28 cze 2022

– Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie!

– Na wstępie dziękuję bardzo organizatorom uroczystości ku Czci bohaterów „Czerwca 56” za zaproszenie. Pozwólcie, że powiem dwa zdania o sobie : pochodzę z Turku, po Akademii Rolniczej w Poznaniu, obecnie na emeryturze, działam społecznie w Związku Rolniczym „Ojczyzna” i jestem twórcą – założycielem, prezesem organizacji społeczno – politycznej PIAST – Jedność Myśli Europejskich Narodów i Świata.

Cześć i Chwała Bohaterom „Czerwca 56”,  Cześć i Chwała Bohaterom Polski walczącym za wolną suwerenną Ojczyznę Polskę!

– Poznań – Wielkopolska to siedziba PIASTÓW, stąd w tym miejscu i czasie  nie mogło zabraknąć organizacji PIASTÓW, by oddać Hołd poległym bohaterom tamtych wydarzeń, domagających się podstawowych praw i sprawiedliwości społecznej!

– Ojczyzno nasza, umiłowana Polsko – jak długo jeszcze będą ginąć twoi synowie?, za sprawiedliwość, za prawdziwie wolną i suwerenną Ojczyznę! Ojczyzno nasza „Matko” – jak długo jeszcze będziemy protestować, praktycznie o to samo, co nasi bohaterowie, którym dziś oddajemy Cześć!

– Boli serce nas wszystkich, że nadal Ojczyzna nasza jest niszczona, powrót „Targowicy”, jesteśmy poniżani jako społeczeństwo dodatkowo przez niektórych członków UE. PIASTOWIE mówią jasno : UE suwerennych Ojczyzn i partnerskie traktowanie, inaczej referendum o wyjściu!.   Nowe zagrożenia NWO, WHO, zamach na dobra ziemskie Polaków, wojna u progu , widmo głodu w Afryce, które może dotrzeć i do nas. Boli serce, a mnie bardzo mocno, gdy słyszę, że „Polacy nie potrafią się rządzić”  TO NIEPOTRZEBNIE POWIELANE KŁAMSTWO!!!  Drodzy Wielkopolanie i cała Polsko, jestem tu dziś w sercu siedziby PIASTÓW, by głośno powiedzieć i żeby poszło ECHO w świat, że POLACY, a historycznie ujmując PIASTOWIE potrafią rządzić!!! Dowodem tego jest ten piękny pomnik Hipolita Cegielskiego, przy którym jesteśmy zgromadzeni oddając hołd  bohaterom. To właśnie Hipolit Cegielski,  dał Polakom wspaniały dowód patriotyzmu gospodarczego, rozbudowując swój zakład do potęgi światowej!!! Paderewski – Mikołajczyk – Witos – Dmowski i tysiące innych bohaterów, to dowód, że Polak potrafi!  i większość Polaków ma smykałkę dobrego gospodarza, tylko takich gospodarzy brak dziś tam w Warszawie!.

– Czy wiecie Państwo, że po okrągłym stole w Sejmie było tylko 8 posłów rdzennych Polaków, a pozostali to obywatele Polski innego pochodzenia?!  To oni doprowadzili od likwidacji naszej gospodarki, w tym zakładu Cegielskiego i z 7 potęgi gospodarczej Świata, dziś mamy kolonialny system gospodarczy. To niepojęte, żeby garstka „opętanych” zniszczyła CEL 10 milionowej Solidarności!.   Dotychczasowi oszuści i złodzieje polityczni zniechęcili społeczeństwo do polityki, a co gorsze młodzież Polską.  PIASTOWIE wprowadzą jawność osób na stanowiskach państwowych i instytucję odwołania posła i tym prostym sposobem, bez nakładów finansowych, przywrócimy szacunek do polityki.   Musimy być czujni, bo na fali niezadowolenia funkcjonują tzw. zadaniowcy, którzy wykorzystują dodatkowo łatwowierność chrześcijańskiego narodu i mącą w głowach mówiąc, „że partie to nie” i tworzą różne grupy społeczne, stowarzyszenia – dzieląc oddolnie Polaków. Zaznaczam, że oczywiście nie wszyscy.  Na szczęście tworzą się ruchy zjednoczeniowe i proponujemy wszystkim pozytywnym grupom końcowe zjednoczenie pod skrzydła Orła PIASTÓW i tylko zjednoczeni  możemy współuczestniczyć w zarządzaniu swoją Ojczyzną. Zapewne bohaterowie Czerwca 56 oczekują od Nas takiego odpowiedzialnego działania dla dobra Polski.  – Oddając Cześć bohaterom, pokazujemy Rodakom w kraju i za granicą, że PIASTOWIE byli – są i będą, żeby młodzi poczuli się dumnie, gdyż jesteśmy królewskim szczepem Piastowym, co podkreśla patriotyczna pieśń ROTA, która jest hymnem PIAST – JMENiŚ.  „Nie lękajcie się”, „już dziś zależy od Polskiej Młodzieży, następne 1000 lat” – to słowa Św. J. P. II – który jest Patronem PIAST – JMENiŚ. Bohaterowie Czerwca 56 idąc ulicami Poznania śpiewali hasło : BÓG – Honor – Ojczyzna, hasło noszone na sztandarach przez Ojców naszych, a dziś to hasło jest MOTTEM PIAST – JMENiŚ. Powiem tylko jeszcze jedno do Młodych : bądźcie jak Orły szybujące nad graniami i strzeżcie swojej Ojczyzny – o co apelował do Was patriota – duchowny Bł. Kardynał Wyszyński – z mądrości których czerpią PIASTOWIE. Kochani, tak się składa, że nazwę organizacji PIASTÓW można porównać właśnie do Orła o dwóch zdrowych skrzydłach, gdzie jedno to : PIAST, to nasza historia i kultura, a drugie skrzydło to : jedność, współczesność, postęp i przyszłość.   Wielkopolanie, PIASTOWIE – Polacy, rolnicy – robotnicy – inteligencjo, dziś jest kolejny historyczny moment w dziejach Polski, by zjednoczyć wszystkie pozytywne siły społeczne i iść do wyborów pod skrzydłami PIASTÓW, to właściwa droga ku przyszłości  – i takiego działania żądają od nas Bohaterowie  Czerwca 56” i tysiące bohaterów Polski. NIE MOŻEMY ICH ZAWIEŚĆ I ZNIWECZYĆ ICH KRWI .

– Na zakończenie chcę mocno podkreślić, że PIASTOWIE idą DUCHEM bohaterów „Czerwca 56” i wszystkich bohaterów Polski walczących o wolną i suwerenną Polskę proponując Polakom, Europejczykom i Światu nową jakość w życiu społeczno – politycznym tj. : drogę prawdy, uczciwości i normalności, drogę wolności, suwerenności i pokoju, czyli CYWILIZACJĘ MIŁOŚCI. CYWILIZACJĘ MIŁOŚCI płynącą z czystego serca, dobrego sumienia i czystej wiary, inaczej mówiąc CYWILIZACJĘ PRZYJAŹNI, gdzie nigdy człowiek przeciwko człowiekowi, lecz zawsze człowiek z człowiekiem!.

– CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM „CZERWCA 56 I WSZYSTKIM BOHATEROM WALCZĄCYM ZA WOLNĄ SUWERENNĄ POLSKĘ !!!

PREZES

PIAST – JMENiŚ

 Eugeniusz Maciejewski