Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA"

FORUM ROLNICZE pow. TUREK, 2024

1 mar 2024

W dniu 29 luty 2024 r. w Kaczkach Średnich pow. Turek, odbyło się Forum Rolnicze , gdzie dominującym tematem były protesty rolnicze w kraju i w Europie.

Z uwagi na moje szpitalne leczenie nie mogłem uczestniczyć w tym spotkaniu, jak i w protestach. Z ramienia Zarządu Krajowego PIAST – Jedność Myśli Europejskich Narodów i Świata, brał udział Z-ca Prezesa Roman Łaszcz.

Ku zdziwieniu, mimo tak ważnych problemów rolnicy nie wykazali większego zainteresowania propozycją PIASTÓW – rozwiązań na przyszłość wyrażonych w ODEZWIE (jak niżej) –  co świadczy o głębokiej desperaci i zupełnego stracenia zaufania  do dotychczasowych partii politycznych i z tym związaną nieufność do nowych organizacji politycznych w tym PIASTÓW.

Będziemy w tym temacie rozmawiać z rolnikami, wszak organizacja polityczna PIAST – JMENiŚ powstała m.in. dla środowiska wiejskiego, bo PIAST = Wincenty Witos. PIAST to Polskość, gdzie zawarte jest Dziedzictwo Narodowe Polaków. PIAST – JMENiŚ to nie „trzecia” droga, lecz WŁAŚCIWA DROGA DLA ROLNIKÓW I CAŁEGO NARODU POLSKIEGO.

Dziś konieczne jest wspólne działanie CAŁEGO NARODU W JEDNOŚCI, jeśli tego  społeczeństwo nie zrozumie , to jak mamy bronić naszej wspólnej przyszłości?.

PREZES

PIAST – JMENiŚ

Eugeniusz Maciejewski

 

Odezwa do Rolników 28.02.2024(kliknij tutaj)