Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA"

PIASTOWIE NA XXVI SPOTKANIU MŁODZIEŻY – LEDNICA 2000. Dnia 04 czerwca 2022 r.

4 cze 2022

Tegoroczne Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich odbyło się pod hasłem : „Na Krańce Świata”.

Pola Lednickie – Gniezno – Wielkopolska, to gniazda Piastów. To początki państwowości Polskiej w kulturze łacińskiej, chrześcijańskiej, Kościoła Katolickiego. Dlatego w tym miejscu i czasie nie mogło zabraknąć organizacji PIAST – JMENiŚ. Przybyliśmy z trzech powodów :

– Po pierwsze, bo przedstawiamy nową jakość Polakom w życiu społecznym : CYWILIZACJĘ MIŁOŚCI – czyli drogę prawdy, życia, wolności, suwerenności i pokoju!. CYWILIZACJĘ MIŁOŚCI – płynącą z czystego serca, dobrego sumienia i czystej wiary, gdzie nigdy człowiek przeciwko człowiekowi, lecz zawsze człowiek z człowiekiem.

– Przybyliśmy na Pola Lednickie, żeby pokazać Młodym, że PIASTOWIE byli – są i będą. Że to jest ich droga, wszak historycznie ujmując, są Królewskim Szczepem Piastowym!. Przypomina nam o tym patriotyczna pieśń ROTA, która jest PIAST – JMENiŚ  hymnem. Na dodatek naszym Patronem jest M. B. Fatimska i Św. J. P. II, który właśnie tak bardzo umiłował młodzież  i stawiał na nich mówiąc : „Już dzisiaj zależy od Polskiej Młodzieży, następne 1000 lat”.

– Po trzecie, uczestniczyliśmy dlatego, że tegoroczne Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich było pod hasłem „Na Krańce Świata”, a nasza druga część nazwy organizacji „JMENiŚ” zawiera podobne znaczenie.

Spotkanie z uczestnikami Lednica 2022 było radosne, na wspólnej modlitwie o pokój : w Polsce – Europie – Świecie.

Eugeniusz Maciejewski