Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA"

Pismo do Wójta Gminy Przykona luty 2014

pieczatka-ojczyzna-1

Turek 10 luty 2014

                                                                      P A N

                                                                                                    Mirosław Broniszewski

L.dz. Z/OJCZ/TUR/1/14                                         Wójt Gminy

                                                                                 PRZYKONA

 

Związki Zawodowe Rolników „OJCZYZNA” z ogromnym niepokojem powzięły wiadomość, że na terenie Pana Gminy planuje się budowę bioelektrowni zasilanej kukurydzą. Rolnicy mają być zachęcani do uprawy kukurydzy na cele niezgodne z zasadami jej przeznaczenia.

ZZR „OJCZYZNA” stanowczo podkreśla, że takie działania gospodarcze są nieetyczne i niehumanitarne. Tym bardziej, że Polska leży na węglu i gazie łupkowym – więc pomysł nieodpowiedzialny.

Zachód wozi dla nas tirami żywność nafaszerowaną chemią i genetycznie modyfikowaną,( niepewnej jakości), a nasza zdrowa żywność do „pieców” ?.

Proponujemy wybudować przetwórnie owocowo – warzywną, czy inny zakład spożywczy, aby rolnicy mieli gdzie sprzedać swoje płody, zgodnie z ich przeznaczeniem.

Władze oddolne, nie mogą uprawiać polityki na kolanach, lecz kierować się zdrowym rozsądkiem i wymagać od rządu właściwych działań strategicznych.

Wierzymy w mądrość Pana Wójta, Samorządu Gminy, a przede wszystkim w mądrość rolników i do bioelektrowni kierowane będą tylko odpady biologiczne, a nie żywność przeznaczona do żywienia ludzi i zwierząt.

Otrzymują :

  1. Przewodniczący

ZZR „OJCZYZNA”

woj. wielkopolskie

  1. WIR Poznań
  2. WIR Turek
  3. Stronnictwo „PIAST” Turek
  4. Gminne Koła ZZR „Ojczyzna”

pieczatka-ojczyzna-2