Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA"

DRODZY  WYBORCY

Serdecznie dziękuję za poparcie PIAST – JMEN 25 października 2015 r., oddając na mnie głos.

PIAST – JMEN to partia łącząca wszystkich Polaków, to partia przyszłości dla ludzi odważnych,

rozsądnych i odpowiedzialnych za Naród i Ojczyznę.

Kto ma dobro Ojczyzny w sercu, chce mieć wpływ na politykę w kraju, chce brać udział w wyborach samorządowych i parlamentarnych proszony jest o tworzenie struktur w swoim rejonie od zaraz.

Bo jeśli nie PIASTOWIE to KTO ?

PREZES
PIAST – JMEN
Eugeniusz Maciejewski

EUGENIUSZ MACIEJEWSKI PREZES PIAST-Jedność Myśli Europejskich Narodów kandydatem na Senatora w okręgu wyborczym Konin-Koło-Turek poz. 4

DSC07385

Moja Biografia w zakładce – „O Nas”, program w zakładce ” Dokumenty do pobrania”, moja działalność związkowa na stronie:  www.geniuszmaciejewski.pl

eugeniusz maciejewski wybory krzywe 1 STR (4)eugeniusz maciejewski wybory krzywe 2 STR (4)

KONFERENCJA PRASOWA KW PIAST – JMEN, 14.10.2015 R.

W dniu 14 października 2015 r. odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego PIAST – JMEN, zorganizowana przez Pełnomocnika Wyborczego Renatę Krawiec.

W czasie konferencji poinformowano wyborców o nieuczciwej kampanii wyborczej prowadzonej przez Komitety Wyborcze  Platformy Obywatelskiej, PiS oraz Kukiz 15, polegającej na zaklejaniu plakatów  kandydata na Senatora Eugeniusza Maciejewskiego. Ocenę tego faktu pozostawiamy WYBORCOM.

Ponadto w czasie konferencji na pytanie, czy jestem za budową kurników w m. Czachulec Nowy ?, odpowiedziałem ogólnie, że jeśli to jest korzystne to, tak. Mówiąc tak, dla budowy kurników miałem na myśli dobro społeczne – czyli miejsca pracy, dobro mieszkańców i dobro przedsiębiorcy. Jednak po dokładniejszym zaciągnięciu wiedzy na ten temat od mieszkańców Czachulca Starego, popieram stronę  protestujących i problem ten należy wnikliwie przeanalizować zgodnie z przepisami prawa. Rolę wiodącą w tej sprawie odgrywają wójtowie  gminy Kawęczyn i Malanów oraz mieszkańcy tego terenu. Jako Przewodniczący Zarządu Powiatowego Związku Zawodowego Rolników „OJCZYZNA” w Turku i inż. technologii żywności propaguje zakładanie przez rodzinne gospodarstwa rolne kurników ekologicznych, mając na względzie ochronę środowiska i zdrowe odżywianie społeczeństwa.

Kandydat na Senatora

Eugeniusz Maciejewski

KANDYDAT NA SENATORA 

KW PIAST-JMEN POZYCJA 4

Apel

do Narodu Polskiego

Wiedząc, że mniejsze partie i nowe Komitety Wyborcze będą miały określone perturbacje w celu połączenia się w jeden Komitet Wyborczy, zarejestrowałem 31 lipca 2015 r. nową partię PIAST-JMEN, aby ten proces ułatwić. Wysłałem e-maile do przywódców tych organizacji, rozmawiałem telefonicznie i bez odzewu. W dniu 27 sierpnia zorganizowałem konferencję prasową zapraszając 24 różne stacje telewizyjne i radiowe, aby przekazać wyborcom w całym kraju o powstałej alternatywie i możliwości współpracy oraz udziału nowych kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. Na konferencję przybyły tylko trzy lokalne media, więc prawie całe społeczeństwo nie wie o przedmiotowej alternatywie.  Wobec powyższego i w tak krótkim czasie niemożliwe było wystawić kandydatów na posłów i senatorów, za wyjątkiem okręgu 93 do Senatu.

RODACY

PIAST-JMEN jest partią wszystkich Polaków. Dlatego –  PIAST, bo jesteśmy potomkami Piastów. Dlatego – Jedność Myśli Europejskich Narodów, bo stawiamy zdecydowanie na Europę Ojczyzn, czyli więcej wolności dla poszczególnych państw Unii, a mniej dyktatu ze strony Brukseli i jednocześnie zmniejszenie nadmiernie rozbudowanej biurokracji. PIAST-JMEN to partia głęboko ugruntowana w kulturze i tradycji naszego narodu. Program jest pronarodowy, dynamiczny tj. można go doskonalić, za wyjątkiem motta i deklaracji ideowej.

MUSIMY WRESZCIE ZROZUMIEĆ, że dotychczas rządzące partie z różnych względów nie dokonają radykalnych zmian. Wodzowie małych partii są tak zapatrzeni w siebie, że widzą tylko własny czubek nosa. Nieodpowiedzialne jest tworzenie regionalnych Komitetów Wyborczych, bo to prowadzi do głębokiego podziału społeczeństwa, niczym  „rozbicia dzielnicowego” – co już w historii przerabialiśmy. Nie ma sensu popierać różne partie „wybuchowe”, bo szybko powstają i szybko znikają.

Polska jest dużym krajem w środku Europy i musi mieć partię ugruntowaną w kulturze i tradycji, która weźmie pełną odpowiedzialność za naród i Ojczyznę. PIAST-JMEN podany na tacy, jest partią rolników, jak i robotników oraz inteligencji. Bo jako potomkowie Piastów stanowimy JEDNO. Więc wszyscy, co chcą zmian na lepsze, co chcą w przyszłości brać udział w wyborach PROSZENI SĄ DO TWORZENIA STRUKTUR PIAST – JMEN. Po co walczyć ze starym, BUDUJMY NOWE !!!. Bo jeśli nie PIASTOWIE, to kto ?.

Pełna demokracja, każdy będzie gospodarzem w swoim rejonie. Nie będzie wożenia nikogo w „teczkach” na listy wyborcze. Niech w gminach struktury tworzą w większości rolnicy, w miastach powiatowych robotnicy i inteligencja. Głęboko wierzę, że w każdej gminie i w każdym mieście powiatowym znajdzie się te parę osób, by powołać Zarządy partii. Zarządy są konieczne właśnie do organizowania wyborów, bo najsilniejszą i skuteczną bronią do zmian jest właśnie kartka wyborcza. W myśl zasady „przezorny zawsze ubezpieczony” jesteśmy skazani na tworzenie struktur od zaraz. Tym bardziej, że gdy PiS nie uzyska pełni władzy, może dojść do wcześniejszych wyborów. Ponadto mając struktury w całym kraju będziemy konstruktywną opozycją wpływając na pozytywne zmiany.

PIAST-JMEN jest partią Polaków, przez Polaków i dla Polaków. Nowo organizowana partia nie posiada dofinansowania, a wydatki do jej funkcjonowania są znaczne, dlatego prosimy o wsparcie finansowe. Osoby bardziej majętne prosimy o przekazanie krótkiej informacji o organizowaniu przedmiotowej partii z podaniem strony internetowej www.piast-jmen.pl, w różnych środkach medialnych. Tylko wspólne działanie i pełna wiara w sukces przyniesie oczekiwane efekty !!!.

Dla uaktywnienia i przywrócenia wiary  ok. 60 % wyborcom nie chodzącym głosować i ok. 80 % rozczarowanych polityką, przytoczę kilka pouczających mądrości :

– Polska zostanie zniszczona nie tylko przez tych, co czynią zło, ale również przez tych, którzy patrzą na to i nic nie robią. Inaczej mówiąc – ten, co biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny, jak ten co je popełnia,

– nikt z nas nie może zmienić swojego wczoraj, ale każdy z nas może zmienić swoje jutro,

– tam, gdzie jest mądrość i szacunek, rodzi się obfitość, piękno i radość, a tam, gdzie jest egoizm i nienawiść, powstają zgliszcza, pustka i smutek,

– wielki mąż stanu Prymas Wyszyński wskazywał – „Polacy albo będą mądrzy, albo ich nie będzie”

– im słabsza jest organizacja państwa, tym silniej musi być zorganizowany naród, jeśli nie chce zginąć,

– nic nie tworzy przyszłości, tak jak marzenia i głęboka wiara w sukces itd..

My Polacy bądź wola Twoja mówimy i zbyt często na wszystko się godzimy. To nie znaczy aby nas oszukiwano, poniżano, wykorzystywano, wszak my Polacy nie gęsi i swój język mamy !!!

Jeszcze raz powtórzę : po co walczyć ze starym, budujmy NOWE : PIAST-Jedność Myśli Europejskich Narodów, jako alternatywę w następne wybory.

Proszę przekazywać innym o powstałej alternatywie. Dziękuję. Pozdrawiam.

PREZES

PIAST-JMEN

Eugeniusz Maciejewski

Na gorąco –  ocena zbierania podpisów !

Zbierając podpisy poparcia na senatora wysłuchałem przeróżnych komentarzy. Nawiasem mówiąc partie polityczne zarejestrowane przez Sąd nie powinny zbierać żadnych podpisów, natomiast pozostałe Komitety Wyborcze – tak. Ponad 60 % wyborców ma dość polityki i dotychczasowych polityków. Jest to przerażające i degradujące nasze społeczeństwo !!!. Najbardziej przerażające jest to, że rozczarowani wyborcy nie chcą uwierzyć w sens organizowania nowej partii  – mówiąc „to nic nie da”. Wręcz bolesne jest dla młodych polityków, chcących dokonać radykalnych zmian dla dobra wspólnego – wysłuchiwanie przycinek wyborców np. „następni chcą się dostać do koryta”, „nic nie zrobią” itd.. Krytykują, narzekają, płaczą, domagają się zmian, a gdy pojawia się na rynku politycznym alternatywa – podana na tacy , PIAST-JMEN – to nie ma chętnych do podjęcia tego wyzwania.   Wiadomo, że grupa założycielska PIAST-JMEN sama nic nie zrobi, ale wystarczy aby ta grupa 60 % rozczarowanych polityką włączyła się w tworzenie struktur w całym kraju, wystawić w następnych wyborach nowych kandydatów na posłów i senatorów, w 100 % iść na wybory i SUKCES PEWNY !!!. Jakie to proste, tylko wyborcy muszą chcieć to zrozumieć. Dotychczasowe partie i politycy – w tych układach – nie dokonają radykalnych zmian. Dlatego konieczne jest zbudowanie od podstaw nowej partii PIASTÓW, odpowiedzialnej za naród i Ojczyznę. W jedności siła, podzieleni nic znaczącego nie osiągniemy.  Dla pobudzenia aktywności politycznej społeczeństwa przytoczę niektóre mądre stwierdzenia : „świat zostanie zniszczony nie tylko przez tych, którzy czynią zło, ALE RÓWNIEŻ PRZEZ TYCH, KTÓRZY PATRZĄ NA TO I NIC NIE ROBIĄ”, „ten, kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny, jak ten, co je popełnia „ , „jeśli chcesz uniknąć krytyki, nic nie mów, nic nie rób, bądź nikim”, „nikt z nas nie może zmienić swojego wczoraj, ale każdy z nas może zmienić swoje jutro” – więc wspólnie możemy wszystko zmienić. Jeżeli chcesz radykalnych zmian w kraju włącz się do działania w PIAST-JMEN. Zapraszamy !

Dziękuję bardzo wyborcom (2350 osób) za udzielone poparcie mojej kandydatury na senatora. Dziękuję bardzo osobom, które poświęciły swój czas na zbieranie podpisów. Wszystkich wyborców zapraszam do udziału w wyborach 25 października 2015 r.

PREZES PIAST-JMEN

KANDYDAT NA SENATORA

Eugeniusz Maciejewski

WYBORCY

Na konferencję prasową PIAST – JMEN w dniu 27 sierpnia 2015 w Turku zaprosiliśmy 24(dwadzieścia cztery)różne organizacje medialne, a przybyły tylko 3 (trzy)  tj. :  TV Wielkopolska, portal internetowy i Turek oraz net Turek. Sądzę, że komentarz jest zbyteczny. Wyraźnie widać jaką mamy demokrację i wolność w naszej Ojczyźnie.

Dlatego musimy pomóc sami sobie i proszę wszystkich rodaków o przekazywanie powstałej alternatywy różnymi metodami  np. życzeń świątecznych (wszyscy wszystkim ślą życzenia) telefonicznie, SMS, e-maile. Internetowo facebook  itd.. Osoby majętne proszę o podanie informacji do mediów ogólnokrajowych, regionalnych  – króciutki artykuł z podaniem strony internetowej, aby w parę dni wiedziała cała Polska !!!.

Jest to konieczne, aby zdążyć do 15 września zarejestrować listy wyborcze w całym kraju. Wykonałem ogrom pracy z utworzeniem nowej organizacji, zarejestrowaniem w Sądzie Okręgowym w Warszawie, z zarejestrowaniem Komitetu Wyborczego w PKW itd. z myślą m.in. dla młodego pokolenia i rozczarowanych polityką. Te dwie grupy społeczne, gdy zrozumieją historyczny moment i włączą się do działań oraz pójdą w 100 % na wybory, to PIAST-JMEN  jesienią przejmuje władzę w POLSCE !!!.  Podane jest wszystko na tacy. Teraz potrzebni są tylko chętni kandydaci na posłów i senatorów, utworzyć listy wyborcze i zarejestrować, dając wyborcą alternatywę !!!.                                                                                                                     Żeby zmienić naszą politykę na lepsze musi być dokonana wymiana obecnych partii na nowe z nowymi politykami. Obecni politycy istotnych i radykalnych zmian w kraju nie dokonają. Będą tylko dobrze mówić przed wyborami i myśleć jak przetrwać.

Oczywiście sam PIAST-JMEN tego nie dokona, dlatego kolejny raz proszę wszystkie, powtarzam WSZYSTKIE ugrupowania patriotyczne do wspólnego działania w PIAST-JMEN, zachowując swoją podmiotowość. Proszę brać przykład z lewej strony, mają  w sondażach już 8 % poparcia. Podzieleni na małe ugrupowania pozostaniemy na burcie, a pozostali odpłyną do Sejmu, Senatu i nadal będzie prowadzona polityka degradacji naszego kraju i niezrównoważonego  rozwoju społecznego.  Ja osobiście i grupa założycielska nic więcej nie jesteśmy w stanie zrobić. Pełna demokracja , nikt nikomu w „teczce” kandydata nie przywiezie. Organizujcie się w swoich okręgach wyborczych informując Pełnomocnika Wyborczego, który prześle stosowne dokumenty do rejestracji list wyborczych. Inne dokumenty są dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej. Kto nie chce wstąpić do partii może występować jako sympatyk, wypełniając Deklarację  zobowiązując się do przestrzegania statutu oraz programu i innych postanowień władz partii.

Czas ucieka. Zapraszamy do wspólnego działania !!!!!

PREZES

PIAST – JMEN

Eugeniusz Maciejewski

Komitet Wyborczy PIAST-JEDNOŚĆ MYŚLI EUROPEJSKICH NARODÓW, skrót KW PIAST-JMEN powołał Pełnomocnika Wyborczego i Pełnomocnika Finansowego.

 

Komitet Wyborczy stanowi grupa założycielska, spośród której wybrano :

– Pełnomocnik Wyborczy – Renata Krawiec, tel. 727902974

– Pełnomocnik Finansowy – Roman Łaszcz, tel. 604213656

– Kierownik Logistyki – Justyna Gromada, tel. 603129117

– Rzecznik Prasowy – Martyna Włodarska, tel. 724848902

– Renata Krawiec, 727902974

Wybory do sejmu

mapa wyborów do sejmu

Wybory do senatu

mapa wyborów do sejmu