Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA"

ROLNICY POLSCY ODDALI HOŁD POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM w 100- LECIE ZWYCIĘSTWA, GNIEZNO 17 MARCA 2019 r

18 mar 2019

Witam  Państwa bardzo serdecznie !

Dziękuję  gospodarzom za zaproszenie.

Eugeniusz Maciejewski Przewodniczący ZZR „Ojczyzna” w Turku, Wielkopolska. Cześć i Chwała  Bohaterom Powstania Wielkopolskiego w 100 – lecie Zwycięstwa ! Heroizm i pragnienie naszych Ojców – Matek o wolnej Polsce ZWYCIĘŻYŁY ! Obecnie  naszym obowiązkiem jest, by tą suwerenność umocnić dla potomnych. Więc przechodzę myślami do teraźniejszości, wskazując działania na przyszłość.

     Szanowni rolnicy !, w minionych latach brałem udział w strajkach rolniczych organizowanych właśnie przez gospodarza dzisiejszego spotkania Pana Ryszarda Majewskiego, w Poznaniu, w Koninie. Jeździłem wielokrotnie do W-wy.

Zauważyłem, że protesty te załatwiają tylko jakieś doraźne sprawy, a nie rozwiązują strategii funkcjonowania gospodarstw rolnych, wręcz odwrotnie nadal likwidowane są rodzinne gospodarstwa. Wśród rolników, nie muszę mówić, co to oznacza.

       Dla władz mogę powiedzieć tylko, że przy takiej polityce rolnej, zagrożone jest bezpieczeństwo żywnościowe narodu i za parę lat będziemy jeść „trociny” jak na zachodzie.  A co najważniejsze: wraz z zanikiem rodzinnych gospodarstw zaniknie przywiązanie do ziemi , a wraz z tym osłabi się również wiara, które to wartości były od wieków i nadal muszą być fundamentem naszej Ojczyzny Polski !!! Brak  szacunku i pamięci do przeszłości nie da Polakom spokojnej przyszłości. Siły  ZŁA, globalizmu,  rozkładają nas  ze wszystkich stron !  Tak dalej być nie może !!!

        Gniezno !, Gniez. to historyczne miejsce PIASTÓW, tym bardziej w takim miejscu mam zaszczyt zakomunikować rolnikom całej Polski, że również jestem Prezesem nowej organizacji politycznej PIAST – JMEN.  Ona powstała właśnie w tamtych latach na bazie buntów, czyli troski rolników o swoją przyszłość ! PIAST – to Polskość,

         PIAST = Wincenty Witos, więc idzie czas dla PIASTÓW, by właściwie zadbać o losy Polskiej Wsi !,  a tym samym całej umiłowanej Ojczyzny Polski !

         Wreszcie przyszedł historyczny moment, by ożywić młodzież Polską, by nie czuli się gorsi od rówieśników z zachodu, gdyż są Królewskim szczepem Piastowym !.

         Przypomina nam o tym patriotyczna pieśń Marii Konopnickiej ROTA, która jest również hymnem PIAST – JMEN.

Już w nazwie organizacji PIASTÓW mówimy o jedności,  właśnie po to, by zjednoczyć wszystkich Polaków, akcentujemy równocześnie jedność myśli państw Europy jako UE suwerennych Ojczyzn, bo w różnorodności tkwi piękno i siła, oczywiście z zachowaniem Chrześcijańskiej wartości Europy.

        Dziś rolnicy są dzieleni przez różne  siły. Dlatego musicie się zjednoczyć, wytypować swoich przedstawicieli i razem z PIASTAMI wprowadzimy ich do Sejmu – bo tam rozwiązuje się problemy, a nie na ulicach !

       Wyciągnij bracie właściwe WNIOSKI, byś nie musiał więcej sprawiedliwości domagać się strajkując i żebyś nie popełnił Biblijnego błędu: „przyszedł swój, a swoi go odrzucili”  Tylko zjednoczeni osiągniemy CEL! i tylko zjednoczeni zapewnimy  suwerenność  naszej umiłowanej Ojczyzny Polski ! Dziękuję za uwagę !

PREZES  PIAST – JMEN

Eugeniusz Maciejewski