WYBORY SAMORZĄDOWE 2018
23 paź 2018
Z SERCA DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAUFANIE I ODDANE NA MNIE GŁOSY ! TO MOTYWUJE DO DALSZEJ SŁUŻBY DLA OJCZYZNY !
Już dziś można powiedzieć, że PIAST – JMEN będzie wystawiał listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu UE i Parlamentu Polski.
Zapraszamy chętnych do udziału w nadchodzących wyborach jw.
PREZES
PIAST – JMEN
Eugeniusz Maciejewski
WYBORCO !!!
NARODOWCY TO POTOMKOWIE PIASTÓW. PIASTOWIE I NARODOWCY NIGDY NIE ZDRADZĄ SWOJEGO NARODU I OJCZYZNY POLSKI ! PIAST – JMEN TO NOWOCZESNOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ. ZAUFAJ NAM . ODDAJ GŁOS NA LISTĘ nr 7 poz. 4
EUGENIUSZ MACIEJEWSKI
KANDYDAT PIAST – JMEN
DO SEJMIKU WIELKOPOLSKIEGO
LISTA nr 7 RUCH NARODOWY RP
OKRĘG : KONIN – KOŁO – SŁUPCA – TUREK
MOJA BIOGRAFIA :
Lat 64, żonaty, troje dzieci, szczęśliwy dziadek. Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu – inż. technologii żywności. Pracowałem w rodzinnym gospodarstwie rolnym. W PSS „Społem” w Turku jako ciastkarz – piekarz. Odbyłem 2-letnią Zasadniczą Służbę Wojskową w Dywizji Kościuszkowskiej. Pracowałem w Wojewódzkim Związku Gminnych Spółdzielni „SCH” w Koninie – jako inspektor nadzorowałem technologię produkcji w zakładach spożywczych całego województwa. Następnie byłem kierownikiem wytwórni napojów gazowanych i rozlewni piwa oraz piekarni w Gminnej Spółdzielni „SCH” w Ślesinie – gdzie zakłady te wyprowadziłem ze strat na zyski. Ukończyłem szkołę podoficerską w Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych MSW i A w Łodzi. Służyłem w Policji Konin i Turek uzyskując stopień podinspektora. Obecnie jestem Prezesem PIAST – Jedność Myśli Europejskich Narodów oraz Przewodniczącym Zarządu Powiatowego Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna” w Turku. Działam społecznie organizując m.in. kolonie dla dzieci.
TEZY PROGRAMOWE PIAST – JMEN
Sejmik Wielkopolski
– W okręgu nr 4 : Konin – Koło – Słupca –Turek w którym kandyduję, przemiany gospodarcze najbardziej dotknęły powiat Turecki, gdyż zlikwidowano cały przemysł. Wobec niniejszego rejon ten wymaga szczególnego wsparcia finansowego i inwestycyjnego dla tworzenia miejsc pracy.
– Wykorzystać w całości otrzymane środki finansowe UE do wdrażania wszelkich programów, zwłaszcza tworzące miejsca pracy.
– W pierwszej kolejności władze państwowe – samorządowe mają obowiązek umożliwić swoim rodakom – przymusowo wywiezionym na wschód – powrót do swojej Ojczyzny. Dopiero później podjąć decyzję co do możliwości przyjęcia imigrantów. Obecnie wyrażamy sprzeciw wobec masowemu, niekontrolowanemu sprowadzaniu do Polski imigrantów.
– W zakresie gospodarki wspieranie infrastruktury biznesu dla lokowania inwestycji przemysłu rolno – spożywczego w wykonaniu nowoczesnej Polskiej Spółdzielczości Rolniczej – co da w województwie tysiące miejsc pracy. To Europa wzięła przykład z Polskiej Spółdzielczości, gdzie doskonale funkcjonuje. Musimy ją odbudować, bo tylko Spółdzielczość rozwiąże nam szereg problemów. Rozwijanie eksportu dla wytworzonych dóbr. Wspierać projekty władz Samorządowych. Dążyć do zrównoważonego rozwoju całego województwa.
– W rolnictwie zatrzymać dalszą likwidację rodzinnych gospodarstw rolnych, dla zapewnienia społeczeństwu zdrowej żywności. Odchodzenie od produkcji wielkotowarowej – wątpliwej jakości – na rzecz rodzinnych gospodarstw. Polska całkowicie wolna od GMO. W produkcji rolnej i przetwórstwie rolnym stosować racjonalnie środki chemiczne – mając na względzie jakość zdrowotną produktu. Wprowadzić zakaz przerabiania zdrowej żywności w biogazowniach. Z uwagi na występujące susze, dla zwiększenia wilgotności ziemi i zwiększenia wydajności plonów, koniczne jest stosowanie retencji wody. Dążyć do wyrównania dopłat w rolnictwie, w porównaniu do sąsiednich państw UE. Tylko nowoczesna Polska Spółdzielczość Rolnicza rozwiąże dzisiejsze problemy rolników.
– W zakresie służby zdrowia ważna jest szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna, leczenie poprzez : zdrowe żywienie, higienę życia, odpoczynek, kulturę, sport , ergonomię pracy, bhp itp.. Zabezpieczyć środki finansowe do sprawnego funkcjonowania leczenia chorych. Wprowadzić dobrowolność dodatkowych szczepień. Stosować szczepionki tylko naukowo sprawdzone o ich nieszkodliwości dla zdrowia człowieka. W leczeniu chorych wykorzystywać najnowsze naukowe osiągnięcia medycyny. Zapamiętajmy, taniej i przyjemniej stosować profilaktykę jw., niż cierpiąc leczyć chorobę.
– Szkolnictwo ma wymiar szczególny, bo taka będzie Rzeczpospolita Polska, jakie jej młodzieży chowanie. Program nauczania ma wyczerpująco uwzględniać m.in. naszą historię, tradycję, kulturę itd. Szkoły ponadpodstawowe muszą współpracować z przemysłem dla zapewnienia wykwalifikowanych kadr pracowniczych. W nauczaniu stosować innowacyjność i najnowsze osiągnięcia myśli technicznej.
– Środowisko ma być przyjazne dla człowieka. Pojawiające się w ostatnich latach susze stwarzają dla człowieka poważne zagrożenie, i każdy wie, że bez wody nie ma życia. Dlatego musimy stosować retencje wody. By zmniejszyć zaśmiecanie środowiska należy pilnie wprowadzać nowoczesne technologie produkcji opakowań biodegradalnych i stosować je w codziennym użytku. Stosować nadzór z zakresu gospodarki odpadami, pozwoleń na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza. Promocja działań proekologicznych.
– Wspieranie szeroko pojętej kultury oraz działań na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego. Współpraca z samorządowymi instytucjami kultury i organizacjami pożytku publicznego działającymi w obrębie kultury i sztuki.
– Kreować politykę województwa w zakresie kultury fizycznej, sportu, turystyki i rekreacji. W tym, prowadzić wykaz obiektów i urządzeń sportowych w województwie, nadzór nad nimi oraz planowanie i realizowanie rozbudowy wielkopolskiej bazy sportowej, rekreacyjnej i turystycznej, a także jej wyposażenie, korzystając z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
– Z zakresu transportu koordynacja komunikacji publicznej o znaczeniu wojewódzkim, w szczególności transport kolejowy i autobusowy.
– W temacie infrastruktury koordynacja realizacji zadań z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, współdziałanie przy opracowywaniu projektów strategii rozwoju województwa i programów wojewódzkich. Realizacja zadań z zakresu drogownictwa, ruchu drogowego, energetyki i gazownictwa.
Eugeniusz Maciejewski